БЕЗПЕКА ДИТИНИ ВДОМА

ПОРАДИ БАТЬКАМ

Безпека дитини дошкільного віку, його здоров’я – найважливіше для батьків. Тому залишаючи дитину одну вдома, ви можете закрити вхідні двері тільки тоді, коли будете на 200% переконані, що дитині ні чого не загрожує.
Вікна в залі, спальні і вихід на балкон закривати наглухо, за винятком кватирок. Не залишати дітей на балконі, Не дозволяти дітям проводити там рухливі ігри.
Безпека дитини вдома - це цілий комплекс заходів, який включає в себе безпеку окремих складових вашого дому (кухні, ванної кімнати, спальні, зали, коридору, тощо).

Тому вам, БАТЬКИ, потрібно:

· Вчити дитину безпечним іграм.
· Не дозволяти проводити ігри, пов'язані із схованками в шафах та інших предметах, що закриваються, за занавісками та з пересуванням в темряві.
· Якщо дитина має окрему кімнату, то всі її речі повинні знаходитись на висоті піднятої руки, щоб виключити потребу діставати щось з стільця чи табуретки, так як це може призвести до травми.
· Над ліжком не повинні висіти ніякі предмети.
· Розетки повинні бути розташовані високо, щоб дитина до них не дістала. В крайньому випадку, закривайте їх заглушками.

Безпека на кухні

Кухня представляє для дитини найбільшу небезпеку, так як саме тут знаходяться газова плита, водонагрівальна техніка, різні НВЧ-печі, електрочайники, кухонні комбайни, а також засоби для миття посуду і ін.
Тому, БАТЬКИ, ви повинні:
Всі спеції, як сипучі так і рідкі, зберігати в недоступному для дитини місці.
Обідній стіл та стілець підібрати у відповідності з ростом дитини, над яким не повинні висіти полиці або окремі предмети кухонного обладнання.
Краї тарілок, чашок та склянок не повинні мати тріщин та щербинок.
В присутності дитини бажано користуватися камфорками газової плити другого ряду.
Якщо дитина не дістає до крана з водою, то вона може користуватись змоченим рушником.
Двері кухні з боку коридору повинні закриватись на гачок, розміщений у третій частині зверху.
Легко б'ється посуд необхідно замкнути в шафі, якщо є така можливість або по можливості ізолювати від дитини.
Ножі та інші колючо-ріжучі предмети також необхідно сховати, тому що існує можливість порізу.
Ліки та медичні препарати як мазі, розтираючи для зовнішнього застосування також необхідно застерігати від попадання в руки дитини. Вони можуть викликати як подразнення слизової оболонки очей, опіки поверхні шкіри, а при попаданні в організм сильне отруєння.
Засоби для миття посуду і прибирання приміщення також слід оберігати від дитини у віці до 7 років, тому що велика ймовірність їх використання не за призначенням, що також може призвести до різних отруєнь і опіків шкірної і слизової поверхні.
Сірники і легкозаймисті предмети повинні бути ізольовані від дитини, тому що гра з ними та їх використання призводить до займання приміщення. В даний час у більшості випадків причиною пожежі виступають діти.
Електроприлади (чайник, блендер, міксер і т.д.) не залишайте включеними в розетку. Ви не встигнете й оком моргнути, як ваше чадо вже буде біля них і почне клацати кнопочки, які так його зацікавили.

Безпека у ванній кімнаті

Ванна кімната як і кухня представляє також можливу небезпеку для дитини, тому що миючі засоби, засоби гігієни, різні бритви знаходяться саме тут, то також краще використовувати запобіжні заходи безпеки:
не купаються дитини, якщо не пройшло 3- х годин з останнього прийому їжі;
спробуйте ліктем температуру води, перш ніж опускати в неї дитину; не додавайте гарячої води , коли дитина вже у ванні;
ніколи не віддаляйтеся, коли його купаєте;
у ванній краще мати шафку, що закривається на ключ, або полицю, що знаходиться досить високо, де зберігалися б предмети особистої гігієни, миючі засоби, косметика, аерозолі, пінцети, ножиці, шпильки тощо;
чистячі засоби в основному є токсичними та їдкими, тому вони повинні перебувати в надійному місці далеко від дітей;
підлогу потрібно покривати не слизьким килимком;
двері ванної кімнати повинні закриватись на гачок чи засув.

КЕЙС БЕЗПЕКИ

ПОСІБНИК З КУЛЬТУРИ БЕЗПЕКИ ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ

Кiлькiсть переглядiв: 769